Jdu poprvé na masáž, co mě čeká?

Proto, abyste byli spokojeni, je důležitá vzájemná důvěra a komunikace. Nemusí vám vyhovovat každá masážní technika nebo určité projevy, proto se nestyďte a řekněte o Vašich potřebách. Pokud máte konkrétní představy nebo problém, který je třeba řešit, povězte mi o tom. Domluvíme se o postupu masáže tak, aby vám vyhovoval. Masáž je příjemná, modřin se bát nemusíte. Při masáži je třeba svléknout se do spodního prádla, protože masáž je prováděna masážními připravky. Při lymfatické drenáži doporučuji tanga. Nemáte-li odvahu být při masáži sami, můžete si přivést kamarádku (kamaráda). Masáž je způsob, jak se zastavit v dnešním uspěchaném světě a nechat se hýčkat příjemnými a uzdravujícími dotyky. Nechat blahodárně na sebe působit ticho a klid, vyvolané hlubokou relaxací celého těla.

Kdy jsou masáže vhodné?

Masáže jsou vhodné pro každého. Masážemi lze zkvalitnit regeneraci sil po jakékoliv zátěži a přispět tak k rychlejšímu odstranění únavy. Masáže pomáhají vyrovnávat případné následky jednostraného zatížení, které jsou často příčinou nesprávného držení těla a různých bolestivých syndromů. Pomohou řešit problémy s bolestmi zad a končetin nebo přinesou relaxaci a uvolnění každému, kdo se nechá hýčkat příjemnými pocity vyplývajícími z masáže. Masáže díky svým blahodárným účinkům poskytují regeneraci a celkovou relaxaci.

Jaké jsou kontraindikace masáže?

Všeobecně platí, že zákaz masáže je při výskytu nádorových onemocnění, infekčních onemocněních doprovázených malátností a horečkou. Taktéž se nemasírují místa postižená kožními vředy a plísňovými chorobami, kožní poranění, mateřská znaménka či výrazně zvětšené žíly (nejčastěji na lýtkách).