Léčivá síla doteku

"Přeneste se do svých prstů a rukou, jako kdyby v nich spočívala celá vaše existence, celá vaše duše".
(Osho )

Každého z nás někdy bolí záda. Páteř, tam začínají nervové provazce našeho těla, dobrý zdravotní stav i zdravotní problémy a nemoci mají tam svůj původ. Jsou to:

  • bolesti hlavy, zad a plotének,
  • ztuhlost a těžké nohy
  • poruchy prokrvování a látkové výměny
  • nespavost
  • revma
  • ischias
  • problémy s vnitřními orgány - plíce, játra, slezina, tlusté a tenké střevo, srdce, žlučník, žaludek, ledviny …

Je to výsledek rychlého životního stylu a nedostatku času věnovat se sami sobě. Pokud máte málo energie, trpíte stresem, cítíte se unavení a trápí vás bolesti zad, krční páteře nebo nohou, dopřejte si alespoň hodinu odpočinku při masáži. Na chvíli zapomenete na celý svět, bolesti ustoupí, tělo si odpočine a zregeneruje a vy budete odcházet jako znovuzrození.

Dotek, starý jak lidstvo samo, má mocnou přirozenou léčivou schopnost, která je dostupná nám všem (stejně jako např. úsměv). Ve formě náležitě a laskavě provedené masáže nejen uvolňuje a dodává sílu nemocnému nebo unavenému tělu, ale předává také teplo, pocit jistoty a sebeúcty. Jemné a tlakové doteky jsou podstatou všech masážních technik.

Masáže nejen uvolňují a dodávají sílu unavenému tělu, jsou pro nás hlavně povzbuzujícím a relaxačním prostředkem. Význam masáže je veliký. Masáže ovlivňují celkový stav organismu, fyzický i duševní. Masáž napomáhá ke zlepšení krevního a mízního oběhu a lépe tak odtékají z těla zplodiny látkové výměny, které často způsobují únavu. Díky prokrvení a zvýšení činnosti kožních buněk se pokožka stává pevnější a pružnější.

Pomalá a jemná masáž má uklidňující účinky, zatímco masáž rychlejší a silnější působí povzbudivě. Během masážní procedury se spouští i endorfiny, tzv. "hormony dobré nálady", které příznivě stimulují obranyschopnost těla.

Pravidelný dotyk je velmi důležitý pro každého člověka, ale zejména pro dítě a jeho citový vývoj. Dává mu pocit bezpečí, sebedůvěru a zvyšuje psychickou odolnost a stabilitu. Dítě si lépe uvědomuje svoje tělo a své tělesné pocity, učí se jim naslouchat a reagovat na ně. Masáže posilují citové pouto nejen mezi rodičem a dítětem (ale i mezi partnery) a pomáhají odstranit komunikační i citové bariéry. Individuální přístup ke klientovi je pro mě samozřejmostí.

Mé masáže jsou založené na osobním přístupu, s cílem nejen odstranit váš konkrétní problém, ale hlavně najít jeho příčinu, aby se obtíže přestaly vracet. Vždy se snažím maximálně vyhovět vašim požadavkům, můžeme současně aplikovat i různé druhy masáží, za účelem najít optimální kombinaci léčebných technik a procedur, která povede k nalezení úspěšného řešení vašeho problému. Při pravidelných návštěvách lze odstranit svalové blokace a preventivně předcházet nepříjemným potížím se ztuhlými svaly. Účinky masáže jsou hluboce relaxační a zároveň posilující a osvěžující.