Čínská energetická masáž

Tato masáž udržuje organismus v plné síle. Podle tradiční čínské medicíny lze touto masáží regulovat prvky yin a yang a podporovat správné proudění energie (čchi) v energetických drahách (meridiánech) v těle.

Lidské tělo je protkáno dvanácti energetickými drahami, jež spojují různá místa v těle. Pokud pod vlivem vnějších faktorů, zranění či pod vlivem vnitřních faktorů (například změna nálad, špatná životospráva) dojde k nerovnováze tělesných fyziologických funkcí a tak i k nerovnovážnému stavu yin a yang, může vzniknout nemoc. Oslabení nebo přerušení toku energie, se může projevit bolestí jiného místa v těle (svalu, orgánu), které je energetickou drahou spojeno s postiženým místem.

Podobným potížím lze předejít právě čínskou energetickou masáží, která se zaměřuje především na dráhu močového měchýře. Tato dráha je v těle nejdelší, má 67 bodů. Nalézt jednotlivé akupunkturní body, které se nacházejí na zmiňovaných meridiánech vyžaduje poměrně dlouhou praxi. Proto je velkou výhodou Čínské energetické masáže, že se masíruje celý meridián, který lze poměrně snadno určit. Čínská energetická masáž se provádí klidným relaxačním tempem. Aktivace meridiánu ovlivňuje páteř, centrální nervový systém a působí na většinu orgánů v těle.

Masáž je vhodná při :

bolestech hlavy, svalů, uskřípnutých nervech, přepracovanosti, nesoustředěnosti, nervovém vyčerpání, celkové únavě, nervozitě, náladovosti, podráždění, bolestech zad a šíje, přetížení v oblasti krku a ramen, bolestech kloubů, při svalových křečích, pro prevenci rovnováhy organismu, stimuluje krevní a lymfatický oběh.

Čínskou energetickou masáž je vhodné na závěr doplnit aplikací ušních svící.